QRZ.COM
ad: chuckmartin
ad: L-HROutlet
ad: l-rl
ad: Subscribe
OK1KAD Czech Republic flag Czech Republic

Login is required for additional detail.

QSL: OK1CTA, OK7RA

Email: Login required to view

Page managed by OK1TOM Lookups: 2905

 

O nás

 

Máme to štěstí spolupracovat s člověkem,kterému se radioamatérské vysílání a vysílací technika vůbec staly celoživotním koníčkem. Pan Josef Langmuller nemalou měrou přispěl ke vzniku a k činnosti Ostrovského ( v době vzniku Jáchymovského – roku 1953 ) radioklubu s volacím znakem OK1KAD.

          Dnes možná pro laickou veřejnost ne tolik známý radioklub a však v době rozvoje televizního vysílání v letech 1945 – 1958 se zasloužil o výstavbu převaděče televizního signálu z  Klínovce.Do té doby totiž pokrýval náš region jen vysílač z Prahy,což se projevilo na pokrytí televizním příjmem.Nebylo jednoduché ani s přispěním závodu Tesla Praha vybudovat anténní systém na vrcholu ve výšce 1244 m.n.m..Tato akce ve své době proslavila radioklub OK1KAD po celém západočeském kraji.Nikdo dnes již ani nevzpomene na službu u převaděče,která se sloužila ve dvou na Klínovci -těsně vedle dnešního vysílacího stanoviště OK1KAD.

          V dnešní době se členové klubu věnují výhradně radioamatérské činnosti,do které spadá i účast v různých soutěžích ve vysílání a navazování spojení s jinými stanicemi po celém světě.Jeden z nejstarších a nejnáročnějších závodů konaných jednou do roka je tzv. Polní den.Tato soutěž trvá 24 hodin bez přestávky. Je  proto tvrdou prověrkou vytrvalosti a znalostí operatorů . Nejstarší a ostřílený operátor v telegrafním  provozu je právě Josef Langmuller s volacím znakem OK1LU,držitel několika československých a evropských rekordů v pásmech VKV,UKV a KV.

          I ve svých 95 letech se letos aktivně zůčastnil tohoto náročného závodu a navázal spojení se stanicemi např. ze Slovinska……Svou nezdolnou vůlí a obětavostí se nám stal příkladem a proto mu právem náleží náš velký dík.Těšíme se že díky jeho vitalitě i chuti do života a zápalu pro společnou věc se ještě dlouho budeme setkávat v éteru i osobně.Minulí rok měl náš hlavní operátor vydanou příležitostnou značku se speciálním znakem OL95LU.

 

 

S radioamatérským pozdravem 73!  …….        členové    Radioklubu Ostrov OK1KAD

6153219 Last modified: 2015-07-16 00:19:34, 2738 bytes

Login Required

Login is required for additional detail.

You must be logged in to file a report on this page

Please login now...

Public Logbook data is temporarily not available for this user
ad: giga-db
Copyright © 2018 by QRZ.COM
Tue Jan 23 20:04:44 2018 UTC
CPU: 0.080 sec 58270 bytes mp